Fair Weather Friends: Przyroda na pierwszym miejscu

Co sprawdzić przed wyborem hotelu ze SPA?

Hotel ze SPA to znakomity wybór i na krótszy, i na dłuższy pobyt, ale żeby mieć pewność, że pobyt będzie udany, należy wcześniej kilka rzeczy sprawdzić. O co dokładnie chodzi? Jak można mieć pewność, że uda się naprawdę dobrze wypocząć? Oto kilka najważniejszych punktów do sprawdzenia!

Sprawdź, czy SPA działa

SPA to mniej lub bardziej rozbudowana oferta, której realizacja po stronie hotelu wymaga zapewnienia odpowiednio wykwalifikowanego personelu oraz profesjonalnego sprzętu. Zdarza się w związku z tym, że choć w ofercie SPA wciąż jest, to w praktyce część zabiegów może być niedostępna. Zdecydowanie należy sprawdzić to przed przyjazdem, żeby uniknąć niepotrzebnych nerwów i jeszcze bardziej niepotrzebnego rozczarowania. Dobry hotel SPA Wrocław, jeśli na przykład z powodu awarii nie uda się uruchomić sauny, może zaproponować inny zabieg w to miejsce – do Ciebie będzie należała decyzja, czy taka zmiana Ci odpowiada.

Zweryfikuj opinie nie tylko o samym hotelu

Są niestety takie hotele, w których część noclegowa działa perfekcyjnie, ale samo SPA, mówiąc delikatnie, nie radzi sobie najlepiej. To nie jest miejsce, w którym chcesz się znaleźć, dlatego przy sprawdzaniu opinii skup się nie tylko na ogólnej ocenie, ale w sposób szczególny na tych recenzjach, które dotyczą SPA, a jeśli się da, to nawet konkretnych zabiegów, które najbardziej Cię interesują. Ważne będą takie aspekty jak czystość w strefie SPA i Wellness, profesjonalizm obsługi czy godziny otwarcia strefy SPA.

Sprawdź, czy strefa SPA będzie wolna

Czasem hotel ma na tyle dużo miejsc dla gości, że skorzystania ze SPA może być trudne. Przed dokonaniem rezerwacji dobrze by było upewnić się, że są jeszcze miejsca na zabiegi w strefie SPA. Jeśli będzie można je zarezerwować, możesz to od razu zrobić, a już na pewno powinieneś zasięgnąć porady na temat funkcjonowania SPA na miejscu. Czy zabiegi trzeba rezerwować wcześniej? Jeśli tak, to z jakim wyprzedzeniem? Ile osób może w jednym czasie korzystać z sauny lub jacuzzi? To wszystko są pytania, które warto zadać, żeby mieć pewność, że na miejscu faktycznie będzie można skorzystać ze wszystkiego, na co ma się ochotę.

Przeczytaj także:  Jedziesz do Egiptu? Sprawdź, co warto przywieźć z tegorocznych wakacji

Zerknij na ceny pakietów

Czasem opłacalnym rozwiązaniem może być zakup całego pakietu pobytowego. W nich mogą być albo wskazane już konkretne zabiegi na SPA w pakiecie, albo kwota do wykorzystania, a także pozostałe warunki pobytu, w tym rodzaj pokoju czy typ wyżywienia. W niektórych przypadkach zakup i rezerwacja miejsca z pakietu może być nie tylko tańsza, ale też dawać gwarancję pierwszeństwa przy rezerwacji zabiegów w SPA. Sprawdź to, zanim wybierzesz hotel, do którego się udasz.

Co sprawdzić przed wyborem hotelu ze SPA?
Przewiń na górę