Fair Weather Friends: Przyroda na pierwszym miejscu

Co oznacza wzdęty brzuch w biologii totalnej?

Zdarzyło Ci się doświadczyć problemów zdrowotnych, których nie dało się w pełni zdiagnozować? Takich, których próba leczenia nie przynosiła zadowalających rezultatów? Czy wiesz, że mogły mieć one podłoże emocjonalne? Wyjaśnienia tego związku przyczynowo-skutkowego warto poszukać w biologii totalnej.

Czym jest biologia totalna?

Biologia totalna lub totalna biologia to teoria, która koncentruje się na idei, według której wszystkie wiele chorób i problemów zdrowotnych może mieć swoje podłoże w konfliktach emocjonalnych lub psychicznych. Twórca owej idei, Claude Sabbah, uważa, że nasze ciała mają bezpośredni związek z naszymi emocjami. Ponadto twierdzi, że przyczyn nasz chorób trzeba szukać w głębokim, nierozwiązanym konflikcie lub problemie emocjonalnym. Według biologii totalnej choroby to manifestacje wewnętrznych traum i konfliktów.

Totalna biologia a wzdęty brzuch

W kontekście biologii totalnej problemy ze wzdętym brzuchem także mają podłoże emocjonalne i psychiczne. Mowa tu dokładniej o problemach związanych z poczuciem przeciążenia. Chodzi tu zarówno o sens fizyczny, jak i psychiczny. W kwestii problemów ze wzdęciami totalna biologia może sugerować kilka potencjalnych powiązań. Po pierwsze poczucie braku kontroli. W tym przypadku wzdęcia mogą manifestować przytłoczenie w życiu osobistym lub zawodowym. Po drugie mogą to być problemy z wyrażaniem siebie. Według totalnej biologii wzdęcia można powiązać z trudnościami w wyrażaniu swoich potrzeb i emocji. Osoby, które boją się wprowadzać zmiany w swoim życiu, mogą doświadczać wzdęć, jako fizycznego objawu wewnętrznego napięcia. Po trzecie na nieprawidłowe działanie przewodu pokarmowego ogromny wpływ ma lęk i stres. Wzdęcia mogą być wynikiem chronicznego i przewlekłego stresu. To także manifestacja emocjonalnych problemów.

Jak radzić sobie ze wzdęciami według totalnej biologii

Totalna biologia wzdęty brzuch postrzega jako problem, który należy rozwiązać, koncentrując się na rozwiązaniu wszelkich konfliktów i problemów o podłożu emocjonalnym i psychicznym. Jakie kroki warto podjąć, aby załagodzić niekomfortowe i niepokojące objawy? Zaleca się refleksję nad emocjami. Przede wszystkim trzeba zidentyfikować i zrozumieć emocje, które są związane z przeciążeniem, stresem lub lękiem. Pomocne może być prowadzenie dziennika, samokontrola lub skorzystanie z pomocy specjalisty np. psychoterapeuty. Kolejny krok to praca nad rozwiązaniem problemów emocjonalnych. Może to być terapia, stosowanie technik rozwiązywania konfliktów lub zmiana stylu życia na mniej stresujący. W zarządzaniu stresem pomocne mogą okazać się: medytacja, ćwiczenia oddechowe, joga, techniki relaksacyjne. Na sam koniec warto pamiętać, że prowadzenie zdrowego stylu życia czy wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych może być bardzo pomocne w utrzymywaniu dobrego samopoczucia.

Co oznacza wzdęty brzuch w biologii totalnej?
Przewiń na górę